Návšteva radných z poľského mesta Świdnik v Radaticiach.

Typ: ostatné
Návšteva radných z poľského mesta ŚwidníkV piatok 11. októbra navštívila Radatice dvanásť členná delegácia radných z poľského mesta Świdnik.

Na návštevu obce Radatice sa ohlásila 12 členná delegácia z poľského mesta Świdnik. Do Radatíc prišli, aby vzdali úctu ôsmim poľským vojakom, ktorý zahynuli v anglickom bombardéri Handley Page Halifax MK V.  po zasiahnutí nemeckým stíhačom na Hájnikovej lúke v závere roka 1944. V delegácii bol prítomný aj príbuzný jedného zo zomrelých vojakov bombometčíka Stanislava Lisika. Úctu padlým vojakov vzdali aj zástupcovia Klubu seniorów lotnictwa Świdnik. Po návšteve Radatíc pokračovala poľská delegácia do partnerského slovenského mesta Svidnik. Príjemná návšteva sa skončila prísľubom návštevy poľského Świdnika a nadviazaním vzťahov v súvislosti s pietnou spomienkou konajúcou sa každoročne v septembri v Radaticiach.

Vytvorené: 21. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 21. 10. 2019 09:48