Obnova objektu obecného úradu Radatice

V rámci Výzvy pre región pre rok 2021 získala obec Radatice dotáciu od Prešovského samosprávneho kraja vo výške 20.000,- € na rekonštrukciu a výmenu okien v kaštieli, ktorý je sídlom obecného úradu.

Celková výška nákladov na uskutočnenie projektu s názvom : " Obnova objektu obecného úradu Radatice" tvorí sumu 46.199,87 €.

Prešovský samosprávny kraj podporil tento zámer 20.000,- €.

V rámci Výzvy pre región pre rok 2021 boli na objekte obecného úradu, ktorým je neskoroklasicistický kaštieľ-národná kultúrna pamiatka vykonané práce súvisiace s repasovaním okien (na základe rozhodnutie KPÚ Prešov) a výmenou okien v dátovo neskoršej prístavbe, kde sú miestnosti sociálnych zariadení, kuchyne, či archívu.

Zámerom obnovy a výmeny okien bolo zachovať historický rámec stavby, ošetriť okenné výplne, ktoré nariadil Krajský pamiatkový úrad v Prešove zachovať a uskutočniť nový náter, farebne vhodnejší. Na všetkých oknách boli nahradené plastové kľučky za mosadzné. Celkovo obnova prispela k zhodnoteniu obecného majetku a prispela k zachovaniu historicky významnej stavby.

Vytvorené: 30. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 30. 11. 2021 11:47