Navigácia

Obsah

Úcta k starším

Typ: ostatné
V mesiaci október sa už tradične stretávame na príjemnom posedení so seniormi v našej obci. Podujatie s názvom Deň úcty k starším sa konalo 23.októbra v sále obecného úradu.

 

Stredajšie popoludnie patrilo seniorom v našej obci. Obecný úrad v spolupráci s miestnym spolkom Jednoty dôchodcov Slovenska v Radaticiach pripravili podujatie pre starších telom, ale mladých duchom. S veselým vystúpením sa predstavili deti z MŠ Radatice. Po nich svoje umenie ukázali žiaci z CZŠ sv. Martina. Vďaka pani učiteľkám, ktoré s nimi nacvičili folklórne pásmo bolo v kaštieli veselo a vtipne. Po kultúrnom programe odovzdala starostka obce Gabriela Viazanková a predseda miestneho spolku Jednoty dôchodcov Slovenska Ing. Pavol Horváth blahoželania jubilantom. Od minuloročnej Úcty k starším po súčasnú v roku 2019 ich bolo 23.  Medzi hosťami boli vdp. Marek Hospodár a predseda OO JDS v Prešove Ján Čižmár a tajomníčka pani Miščíková, ktorá sa prihovorila radatickým seniorom. Každý účastník podujatia si ako spomienku odniesol darčekové predmety obce Radatice, ktoré im budú pripomínať tohtoročné podujatie. Hlavným poukázaním každoročnej Úcty k starším je pripomenutie si, že úctu si máme prejavovať v každom veku. O čosi viac tým straším, ktorých životné skúsenosti a pravdy nám môžu byť nápomocné.


Vytvorené: 24. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 24. 10. 2019 10:43
Autor: