Navigácia

Obsah

Výmena vnútorných dverí v kaštieli v Radaticiach

Typ: ostatné | náš tip
Logo PSKObec Radatice získala dotáciu z Výzvy Predsedu PSK 1000,- €.

Prešovský samosprávny kraj každoročne vyhlasuje výzvy, do ktorých sa môžu zapojiť obce a požiadať o finančnú podporu pre ich potreby v oblasti kultúry, sociálnej sféry a športu. Obec Radatice sa v tomto roku úspešne uchádzala o finančné prostriedky v troch dotačných programoch Prešovského samosprávneho kraja.

Z Výzvy Predsedu PSK pre rok 2021 získali Radatice 1000 € na projekt: " Výmena vnútorných dverí v kaštieli v Radaticiach."

Obec dofinancovala projekt sumou 850 € a výsledkom je päť nových interiérových dverí v kaštieli.

S finančnou podporou PSK boli v kaštieli, kde sídli obecný úrad už vymenené exteriérové dvere, interiérové dvere, zrekonštruovaná kuchyňa a zakúpené nové stoly a stoličky. Obec Radatice zároveň realizuje dva veľké projekty z podporou PSK v rámci Výzvy pre región.

PSK je pre Radatice dôležitým partnerom a s jeho podporou dochádza k zhodnocovaniu národnej kultúrnej pamiatky, ktorou je neskoroklasicistický kaštiel v našej obci.


Vytvorené: 19. 11. 2021
Posledná aktualizácia: 22. 11. 2021 12:22
Autor: