Radatičania majú dobročinné srdcia!

ZbierkaV utorok sa v sále obecného úradu uskutočnila Zbierka pre Ukrajinu.

V utorok 15. marca sa v čase od 8:00 do 18:00 konala Zbierka pre Ukrajinu. O pomoc nás požiadal Prešovský samosprávnu kraj, ktorého poprosila o potravinovú, hygienickú a ďalšiu pomoc Zakarpatská oblasť, ktorá susedí na východnej hranici s Prešovským samosprávnym krajom.

Poďakovanie patrí vám všetkým, ktorí ste sa zapojili. Do Prešova sme odviezli množstvo potravín, hygienického materiálu, šatstva a diek, spacákov, či matrace.

O triedenie, balenie a nakladanie sa postaral personál obecného úradu a pracovníci na menších obecných službách.

Veľké poďakovanie za spoluprácu pri odvoze a okamžitú pomoc pri preprave vyzbieraného materiálu patrí spoločnosti TESCOMA s.r.o. a zvlášť pánovi Slavomírovi Marchevskému, ktorý ani na chvíľku nezaváhal a odvoz zabezpečil. Auto s tovarom bezpečne odšoféroval a pomohol vyložiť pán Jozef Komloš ml.

Verme, že situácia na Ukrajine sa skoro vyrieši a ustane rinčanie zbraní, ktoré ubližuje, zraňuje, zabíja a prelieva nielen slzy, ale aj krv.

Vytvorené: 17. 3. 2022
Posledná aktualizácia: 17. 3. 2022 16:11